Aktualności

Spotkanie z Larysą Nicoj - popularnaną pisarką dla dzieci

-

25 kwietnia z okazji Międzynarodowego Dnia Książki i Praw Autorskich z inicjatywy Asystentów Międzykulturowych od Fundacji Ukraina, Julii Makarenko i Lilii Kozłowskiej oraz przy wsparciu nauczycieli ZSP 21 zostało zrealizowane integracyjne wydarzenie - spotkanie  z popularną pisarką dla dzieci z Ukrainy (Kijów) Larysą Nicoj.

To były niesamowite, niezwykłe i bardzo przyjemne spotkania dla uczniów 4-ch klas. 

Nikt z widzów nie oczekiwał, że prezentacja książki może być na tyle ciekawą!

Uczniowie dowiedzieli się o tajemnicach napisania książki "Niegrzeczniątka i marudzielcy"  oraz o tym, jak powstały ilustracje do niej. I jak to jest kłopotliwa praca znaleźć artystę, który będzie współpracował z autorem, aby stworzyć najpiękniejszą książkę dla dzieci.

Uczniowie, dowiedzieli się również o zawodach, związanych z produkowaniem książek, mianowicie o pracy  tłumaczy -  Przemysława Lis-Markiewicza i Ireny Stańczyk, i dlaczego taka niezbyt gruba książka dla dzieci potrzebowała aż dwóch tłumaczy. 

Występ Pani pisarki był tłumaczony na język polski przez Asystentkę Międzykulturową Juliję Makarenko, a wzięła w nim udział ponad setka dzieci polskich, ukraińskich, białoruskich - uczniów naszej szkoły. Dzieci nie zawsze potrzebowały tłumaczenia, bo okazało się, że w języku ukraińskim jest dużo podobnych wyrazów do języka polskiego.

Było to piękne wydarzenie i doświadczenie dla wszystkich uczestników. 

Po spotkaniu wszyscy dostali upominki w postaci kartek z ilustracjami oraz autografem pisarki. Na zakończenie uczniowie e zdjęcia na pamięć o spotkaniu z pisarką dla dzieci Larysą Nicoj w ZSP 21. Galeria