Listopadowy czas w świetlicy szkolnej

Listopadowy czas w świetlicy szkolnej

Miesiąc listopad rozpoczął się zadumą i powagą, za sprawą dwóch ważnych świąt ? Wszystkich Świętych oraz 11 listopada. Uczniowie klas trzecich i starszych poznali tradycje kultywowane ku pamięci zmarłych nie tylko w kraju, ale także na świecie. Po raz kolejny odbyła się u nas lekcja na żywo w ramach Wirtualnych Podróży, tym razem w temacie Polski i związanych z nią symboli. W listopadzie wyruszyliśmy również w kolejną podróż do stolicy, którą tym razem okazała się zlokalizowana w pięknej Bułgarii Sofia. Uczniowie odkrywali nie tylko zabytki miasta, ale także jej liczne religie. Zobaczyli również jak wygląda zmiana warty przed pałacem prezydenckim. Zaś w ramach zajęć manualnych mieli okazję własnoręcznie przygotować jeden z symboli Bułgarii ? róże, które wcześniej wirtualnie podziwiali w różanym ogrodzie.

Listopad na dobre związany jest z Dniem Życzliwości, które co roku wyjątkowo świętuje Wrocław. My także dołączyliśmy do obchodów, przychodząc do szkoły z żółtymi akcentami garderoby oraz wykonując zadania związane z życzliwością. W tym dniu każdy odwiedzający świetlicę mógł wylosować życzliwą myśl. Pozostając w pozytywnym klimacie nie zabrakło u nas bajkowych opowieści za sprawą Dnia postaci z bajek, gdzie uczniowie układali oraz ilustrowali bajki z wcześniej wylosowanych symboli. Wykonywaliśmy także kartki dla seniorów oraz zamieniali się w wielkich budowniczych, tworząc konstrukcje z klocków, osiągające imponujące wysokości.

Przed nami grudzień, a więc magiczny czas, w którym nie zabraknie mnóstwa zabawy, kolejnych kreatywnych pomysłów a także niespodzianek.

Katarzyna Rączka

wychowawca świetlicy