K jak krasnale, kreatywność i książki - świetlica

K jak krasnale, kreatywność i książki

Ostatnie tygodnie minęły w świetlicy pod znakiem litery k. Zaczynając od krasnali, mieliśmy okazję przenieść się wirtualnie na wrocławski rynek, poszukując  słynnych krasnali. Idąc tropem włodarzy miasta, postanowiliśmy stworzyć własne krasnale, a także przygotować mini wersję naszego rynku. Przy okazji porozmawialiśmy o pięknej architekturze Wrocławia, jego historii i niezwykłych legend, w tym tej o smoku wrocławskim. Kolejny tydzień był pełen twórczego myślenia, kaktusów, a nawet barwnych pawi. Znaleźliśmy również czas na mały eksperyment z kolorami, który zaskoczył uczniów. Ostatnią odsłoną spod znaku k były książki. W tym tygodniu wcieliliśmy się w rolę pisarzy i ilustratorów, pisząc bajkę na podstawie skojarzeń i tworząc do niej ilustracje.

Minione tygodnie z pewnością zostaną zapamiętane na długo, a pomogą w tym zdjęcia prac uczniów klas I, które można podziwiać poniżej.

Autor:

Katarzyna Antos