Historyczne warsztaty modelarskie

9 listopada, w związku ze Świętem Niepodległości, pracownik Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN Pan Marek Gadowicz, przeprowadził cykl zajęć dla uczniów naszej szkoły.

W klasach młodszych odbyły się prelekcje dotyczące historii i znaczenia polskich symboli narodowych - herbu, barw i hymnu Rzeczypospolitej Polskiej. Podczas zajęć prowadzący zaprezentował wzory herbów od początków przedstawień z XIII wieku do czasów współczesnych, wyjaśnił różnice między godłem a herbem, omówił znaczenie barw narodowych oraz przedstawił historię powstania Pieśni Legionów Polskich we Włoszech i jej ?drogi? do stania się hymnem państwowym.

W klasach starszych przeprowadzone zostały warsztaty modelarskie, poprzedzone krótką historią powstania Flotylli Pińskiej - części Marynarki Wojennej RP, która w latach 1919?1939 operowała na rzekach Polesia. Podczas zajęć uczniowie tworzyli kartonowy model ?Monitora rzecznego - ORP Warszawa?, w ten sposób budząc w sobie ciekawość do poznawania mało znanego fragmentu historii Polski.

Natalia Lasek-Ciliberti