Zima w świetlicy

Zima w świetlicy

Zimowy czas w świetlicy szkolnej rozpoczęliśmy odliczaniem do świąt za pomocą dwóch kalendarzy adwentowych. Codzienne zadania ukryte w kopertach sprawiły, że oczekiwanie było bardzo przyjemne i kreatywne. A odliczanie dzięki drodze do świąt razem z Grinchem okazało się niezapomnianą podróżą. Z okazji Mikołajek, na uczniów świetlicy czekała wyjątkowa niespodzianka w postaci specjalnego, mikołajkowego escape roomu, zaś nagrodą za rozszyfrowanie hasła były nowe gry planszowe.

Po przerwie świątecznej powitaliśmy Nowy Rok w iście chińskim stylu, zapoznając się z tegoroczną symboliką smoka. Nie zapomnieliśmy również o karnawale, przygotowując maski pełne cekinów i kolorowych piór.

W świetlicy uczniowie stworzyli m.in.  zorzę polarną, kolorowe choinki, śnieżynki z patyczków kreatywnych, a tuż przed feriami zimowymi zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa przy pomocy różnych quizów. Obchodziliśmy także Dzień Zebry, tworząc czarno-białe prace.  Już nie możemy się doczekać, co ciekawego przyniosą nam kolejne tygodnie.

Katarzyna Rączka

wychowawca świetlicy