Wiosenno-letni klimat w świetlicy

Wiosenno-letni klimat w świetlicy

Wiosną wszystko rozkwita, podobnie jak na świetlicy szkolnej klas trzecich i starszych, gdzie pojawiają się wciąż nowe, kolorowe prace i dekoracje.

W tym roku szkolnym uczniowie wykorzystali opakowania po jajkach, by przemienić je w piękne kwiaty. Nie zabrakło u nas również tulipanów, wykonanych techniką origami 3D czy wielkanocnych pisanek. Jedna z nich - wielka pisanka wzięła udział w ogólnopolskim konkursie.

W świetlicy pojawiły się żaby, rowery, kolorowe skarpetki, a nawet pszczoły i śpiewające ptaszki. Uczniowie mieli okazję malować wodą i bibułą a nawet mlekiem, co było bardzo ciekawym doświadczeniem. Obchodziliśmy wspólnie Dzień Ziemi czy Dzień Dinozaura i braliśmy udział w kolejnych ciekawych, wirtualnych podróżach - po Tajlandii, Paryżu oraz Budapeszcie.

Do końca roku szkolnego pozostało już niewiele czasu, ale z pewnością wykorzystamy go twórczo, kreatywnie i aktywnie.

Katarzyna Rączka

wychowawca świetlicy