Niebieskie Igrzyska

- Niebieskie Igrzyska

Kwiecień jest ustanowiony Światowym Miesiącem Wiedzy na Temat Autyzmu, z tego względu uczestniczyliśmy w zajęciach sportowych, jak i wspólnotowych. Niebieskie Igrzyska, zainicjowane przez Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka, stanowiły wyjątkową inicjatywę związaną z obchodami Światowego Dnia Świadomości Autyzmu.

Głównym celem Niebieskich Igrzysk jest promowanie przekonania, że każdy ma możliwość stać się sportowcem i osiągać sukcesy, dostosowane do swoich indywidualnych zdolności. Uczniowie mieli okazję doświadczyć i lepiej zrozumieć życie osób z różnymi niepełnosprawnościami. Wspólne konkurencje drużynowe sprzyjały integracji oraz budowaniu silnych więzi międzyludzkich. Poprzez te wydarzenia mogliśmy zobaczyć, jak uczniowie wspaniale angażowali się w różnorodne aktywności sportowe i społeczne.

W wydarzeniu wzięły udział klasy: 1a, 1d, 2e, 3a, 3c, 3f.

Pedagog specjalny
Dominika Bieruta