Narodowe Święto Niepodległości

Dnia 10 listopada szkolna społeczność miała okazję uczestniczyć w uroczystym apelu z okazji 11 listopada. Jest to święto dla nas szczególne, ponieważ szkoła nosi imię 100-lecia Niepodległości Polski.

Część artystyczną przygotowały nauczycielki języka polskiego wraz z uczennicami: Hanną Fąfarą
i Magdą Mroczko z klasy 7c, Natalią Głębowską i Emilią Intrys z klasy 7d, Beatą Błażowską i Gabrielą Obiałą z klasy 7e oraz uczennicami klasy 8a - Emilią Krupą oraz Oliwią Sadowską.

Podczas uroczystości dumnie prezentował się poczet sztandarowy szkoły, który tworzą: Emma Nowak, Aleksandra Dziedzic oraz Adam Królikiewicz z klasy 8a pod okiem pana Pawła Kwita.

Na apelu nie zabrakło melodii hymnu narodowego oraz piosenek patriotycznych. Dzieci z klas: 4F, 4D oraz 5G wykonały dwa utwory: Przybyli ułani oraz My, pierwsza brygada.                                         Muzyczna oprawa była zasługą pani Sandry Gonery, pani Kingi Urzędowskiej oraz pana Pawła Darskiego.

Dzięki prezentacji multimedialnej, która była ważnym tłem całego występu, mogliśmy przypomnieć sobie jak trudna była droga Polski do niepodległości. Ilu wybitnym postaciom historycznym zawdzięczamy bohaterskie czyny w imię naszej ojczyzny.

Doceniajmy tę wolność każdego dnia.

Justyna Trybuś

__

Podczas uroczystości wykorzystano sprzęt nagłaśniający sfinansowany w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.