Jesień w świetlicy kl. 1B

Jesień w świetlicy kl. 1B

Październik to jesienny miesiąc, a w tym roku mogliśmy podziwiać za oknami prawdziwą złotą, polską jesień.  Ta malownicza pora roku stała się dla nas ogromną inspiracją do zabawy ze sztuką.

Nieodłącznym elementem jesieni są liście, dlatego na świetlicy klasy 1B zagościły one w różnorodnej formie. Tworzyliśmy liście metodą witraży czy malowaliśmy je za pomocą suchych pasteli, tworząc wielobarwne prace.  Uczniowie spróbowali także swoich sił wykonując liście z origami, co okazało się nie tylko treningiem manualnym ale przede wszystkim świetną zabawą z kształtami i kolorami.

Jesienią nie może zabraknąć grzybobrania, więc i my, po poznaniu grzybów wykonaliśmy własny las pełen grzybów w formie makiety.  Naszą salę ozdobiły również jesienne drzewa, namalowane farbami metodą stemplowania, a półki zapełniły się dyniami 3D, zrobionymi z kolorowego papieru.

Idąc za leśnym motywem nie zapomnieliśmy o zwierzętach. Lisy, zające a nawet szopy pracze zamieszkały na oryginalnych portretach, wykonanych przez uczniów.  Poniżej prezentujemy efekty naszych działań.

Autor: Katarzyna Rączka