Emocje, zabawa i wiele uśmiechów czyli Europejski Dzień Sportu Szkolnego za nami!

- Europejski Dzień Sportu Szkolnego już od kilku lat gości w naszej szkole. I w tym roku cała społeczność szkolna stanęła na wysokości zadania aby tego dnia było wesoło, aktywnie i emocjonująco! Nasze aktywności możemy podzielić na kilka działań związanych ze sportem.
Klasy 1-3 - W klasach najmłodszych panował tego dnia Krokiet i Lama a dokładnie ich sportowy plan lekcji. Wspaniałe filmowe przerywniki pozwoliły wyprostować kości, rozruszać trochę ciało oraz radośnie odsapnąć od nauki. Czy się podobało? Na pewno, bo ciągle otrzymujemy pytania od dzieci kiedy kolejne filmiki i radosna zabawa.
Klasy 4 - Klasa czwarte tego dnia wzięły udział w Kosmicznej Bitwie. Dwie drużyny na przeciw siebie, każda z 10 pociskami ( piłki do siatkówki) oraz cel - nakierować komety (piłki fitness) na obóz przeciwnika. Dużo rzucania, łapania i unikania pocisków sprawiły, że wszystkie klasy 4 a więc blisko 200 dzieciaków poczuły trochę rywalizacja ale i endorfin po tak wspaniałej sportowej rywalizacji.
Klasy 5-8 - dla klas starszych przewidziano "przejęcie lekcji wfu". Tego dnia to one decydowały co robiły na lekcjach a liczyła się przede wszystkim dobra zabawa i zespołowość.

Jak zawsze w naszej szkole nie zabrakło aktywnych stref korytarzowych podczas, których dzieci mogły bawić się na wielu grach chodnikowo-podłogowych.