Ostatni tydzień minął w naszej szkole pod hasłem „Życzliwość – podaj dalej”. Wszystko to za sprawą urodzin krasnala Życzliwka, które wrocławianie obchodzą 21 listopada. Na różne sposoby zachęcaliśmy uczniów, rodziców i pracowników szkoły do dzielenia się życzliwością, do wzajemnego okazywania jej i niesienia pomocy w przekonaniu, że dobro wraca. Uczniowie klas młodszych bawili się w tajnych Życzliwków okazując pomoc i wsparcie wylosowanym osobom, wzięli udział w akcji „Klasa dla klasy”, która polegała na wspólnym przygotowaniu niespodzianki dla drugiego zespołu. Były plakaty, słodkie poczęstunki, wspólne zabawy. Każdy miał okazję do stworzenia recepty na bycie miłym oraz ozdobienie drzewa życzliwości listkiem z życzeniami i dobrym słowem.

Akcja sprawiła na ustach wszystkich wiele uśmiechów, wprawiła nas w dobry nastrój i pokazała jak niewiele trzeba, aby poczuć życzliwość i sympatię innych ludzi. Mamy nadzieję, że zostanie z nami do końca roku szkolnego.

Organizatorki: Alicja Malec, Kamila Podsiadlik i Ewa Lamberska