Sport, zabawa i mnóstwo radości! - Europejski Dzień Sportu Szkolnego 2022! European School Sport Day

30 września nasza placówka świętowała Europejski Dzień Sportu Szkolnego. Tego dnia w naszej szkole obowiązywał wyjątkowy harmonogram dnia.
Na sali sportowej odbywały się przeróżne warsztaty sportowe, ten dzień rozpoczęliśmy od sportowych zmagań lekkoatletycznych dla klas 3 a następnie resztę dnia spędziliśmy na połączonych sztandarach z paintbalem. Intensywna zabawa spodobała się wszystkim uczestnikom, którzy zmęczeni ale zadowoleni wychodzi z lekcji wychowania fizycznego. Jednak to nie wszystko! Tego dnia odwiedził naszą szkołę Mistrz Świata i Rekordzista Świata w biegu sztafetowym na 400 metrów, Łukasz Krawczuk bo o nim mowa poprowadził rozgrzewkę dla uczestników a następnie z wybranymi klasami spotkał się na prelekcji o lekkoatletyce. Największe wrażenie na uczestnikach zrobiły medale naszego gościa. Naszego olimpijczyka można było spotkać też podczas przerw między lekcjami, gdzie na pewno zrobił wrażenie.
Klasy 1-3 miały również możliwość udziału w Ruchowym Planie Lekcji z Krokietem i Lamą, integracyjne filmy były doskonałym przerywnikiem w codziennej nauce.
Dla najaktywniejszych uczestników czekały sportowe nagrody ufundowane przez Decathlon.
Dziękujemy raz jeszcze wszystkim uczestnikom.
Sami zobaczcie jak dobrze się bawiliśmy!

@EuropejskiDzienSportuSzkolnego
@EuropeanSchoolSportDay