#MoveWeek 2023 w ZSP 21

- Za nami Europejski Tydzień Ruchu. Jak co roku nasza szkoła aktywnie bierze udział w tym wyzwaniu ale to co działo się w tym roku można przerosło oczekiwania wszystkich! Podsumowanie działań poniżej.

1. Klasy 1-3 oraz grupa przedszkolna uczestniczyły w aktywnym planie lekcji. Filmy przygotowane przez "Akademie Krokieta i Lamy" jak zawsze cieszyły się powodzeniem i były doskonałym przerywnikiem lekcji w ławkach.

2. Lekcja z gwiazdami. Tym razem do szkoły zaprosiliśmy siatkarki zespołu Volley Wrocław. Blisko 30 uczniów, którzy regularnie bawią się z siatkówką miała możliwość doskonalenia swoich umiejętności pod okiem profesjonalnych zawodniczek, które w tym roku zajęły bardzo wysokie 7 miejsce.

3. I Mistrzostwa Szkoły w Trójboju Lekkoatletycznym dla klas 1-3. Europejski Tydzień Ruchu zmobilizował nauczycieli do nowych wyzwań sportowych. Jednym z takich działań było zorganizowanie zawodów lekkoatletycznych dla najmłodszych.  Dla wielu z nich były to pierwsze zawody w życiu i było widać, że emocje i zaangażowanie były na wysokim poziomie. W zawodach, w których liczyła się przede wszystkim zabawa i współpraca całej klasy wzięło udział ponad 600 uczniów z klas 1-3!

4. 3 Rodzinnym Piknik Szkolny. To już tradycja, że w szkole organizujemy rodzinny festyn sportowy, jednak tym razem na 6+ spisała się cała społeczność szkolna. Nauczyciele wraz z wolontariuszami sportowymi oraz partnerami przygotowali sportowe konkurencje, Rada Rodziców zadbała o słodki poczęstunek a dzieci wraz z całym rodzinami licznie pojawili się aby wspólnie bawić się na świeżym powietrzu. Śmiało można powiedzieć, że było ponad 1000 uczestników!
Serdecznie dziękujemy za współprace Fundacji V4Sport, Akademii Krokiet i Lama, Wrocławskiem Szkolnemu Związkowi Sportowemu oraz Centrum Handlowemu Ferio Gaj.

ISCA - International Sport and Culture Association NowWeMove
#NowWeMove #MOVEWeek #MOVEWeekPoland #FindYourMOVE #edukacjawruchu #Fundacja V4Sport