Projekt wymiany pocztówkowej w grupie VII

Grupa 7 uczestniczy w projekcie wymiany pocztówkowej między przedszkolami na terenie całej Polski.

Celem programu jest wymiana pocztówek i listów z innymi przedszkolakami na terenie całego kraju.

Ideą wiodąca programu natomiast propagowanie tradycyjnego sposobu przesyłania informacji w formie pocztówek i listów. Cele ogólne projektu to nawiązanie kontaktu z dziećmi z innych placówek oświatowych, promowanie własnego regionu i przedszkola, poznawanie innych miejscowości oraz kultury i tradycji ich mieszkańców oraz prezentowanie działań naszych przedszkolaków. Program ma również na celu wzbogacenie słownika dziecka, kształtowanie spostrzegawczości i uwagi, doskonalenie sprawności manualnych oraz rozwijanie zdolności artystycznych.W ramach programu wspólnie przygotowywaliśmy kartki, ozdabialiśmy je, adresowaliśmy koperty,naklejaliśmy znaczki.

W naszej sali zawisła Pocztówkowa Mapa Polski, na której sukcesywnie dołączmy kolejne widokówki z pozdrowieniami z całego kraju.

Nie możemy doczekać się kolejnych widokówek!

Karina Rydosz