Kiermasz charytatywny dla Tosi i Patryka

Szanowni Państwo!

Zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą o włączenie się do akcji charytatywnej, w czasie której będziemy zbierać pieniądze dla dwójki dzieci: 5- miesięcznej Antoniny Wiśniewskiej i 10- miesięcznego Patryka Radwańskiego.
Dzieci te cierpią na rdzeniowy zanik mięśni - SMA. (najcięższą postać typu 1). SMA to bardzo rzadka choroba genetyczna, która zabiera zdolność ruchu, jedzenia i oddychania.
 Nieleczone dzieci najczęściej umierają przed drugimi urodzinami. Stan Tosi i Patryka z dnia na dzień się pogarsza. Jedyną szansą dla dzieci jest lek wynaleziony w USA, który hamuje postęp choroby i przywraca utracone funkcje ruchowe. Preparat dostarcza kopię genu, którego Tosia i Patryk nie mają.
 Dzięki temu lekowi dzieci mają szansę na powrót do zdrowia. Niestety terapia genowa jest jedną z najdroższych
 na świecie - kosztuje 2,1 mln dolarów., czyli w przeliczeniu na polską walutę - 9 mln zł. Jest to niewyobrażalna suma, jednak siła zjednoczonych ludzi może zdziałać cuda. Już od 3.11.2019r. na konto fundacji Siepomaga.pl wspierającej Patryka i Tosię wpłynęły kwoty: u Patryka (stan na 2.02.2020) to 6 419 012 zł, a u Tosi, której zbiórka
 zaczęła się od 30.12.2019 wpłynęło już 5 594 245,23 zł. Do akcji włączyły się różne instytucje, szkoły, przedszkola. Dzieci wspierają celebryci, ludzie z różnych stron Polski proszą o wsparcie, organizują biegi charytatywne,
 imprezy oraz różne licytacje, z których wszystkie pieniądze przelewane są na konto dzieci.
Patryk i Tosia urodzili się i mieszkają na terenie Dolnego Śląska. Patryk jest mieszkańcem Wrocławia, a Tosia Oleśnicy. Dlatego w tych miastach w sposób szczególny mieszkańcy włączają się do akcji.

Chcemy również, by i nasza placówka włączyła się do pomocy.

W czwartek 6.02.2020, na terenie Przedszkola nr 32, w godzinach popołudniowych będzie miał miejsce charytatywny kiermasz słodkości, (ciast, ciasteczek itp.), przyniesionych przez wszystkie osoby, które zechcą przyłączyć się do akcji. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na konto fundacji Siepomaga.pl, która przekieruje pieniądze na konto Tosi i Patryka.

Zachęcamy wszystkich: dzieci, rodziców, nauczycieli oraz pracowników niepedagogicznych do włączenia się
 w organizowaną akcję.
Zapraszamy również chętnych rodziców i starszych uczniów SP 32,
by w tym dniu ( 6.02.2020) pomogli nam przy kiermaszowym stoisku sprzedawać wypieki.

Pamiętajmy, że każdy gest, nawet najdrobniejszy, może zmienić świat.

Za organizacje akcji odpowiedzialne są nauczycielki Przedszkola nr 32: Małgorzata Kałużniak oraz Sara Łapińska.

Raz jeszcze zachęcam do udziału w tej szlachetnej akcji!

W imieniu własnym oraz organizatorek
Edyta Krajewska - dyrektor ZSP nr 21