Aktualności

Zdrowie najważniejsze! Ważny komunikat! Prosimy o zapoznanie się!

-
Szanowni Państwo!

Dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 21 w zwraca się z prośbą o staranne przygotowanie odzieży oraz wszelkiego rodzaju nakryć głowy wykorzystywanych w okresie jesiennym i zimowym. Brak dbałości w tym zakresie corocznie skutkuje przypadkami m.in. wszawicy, która jest niezwykle uciążliwa zarówno dla dzieci jak i Państwa.

Dyrektor ZSP nr 21 przypomina, że wszawica to choroba rozprzestrzeniająca się bardzo szybko, dlatego chorych oraz nie do końca wyleczonych dzieci nie należy przyprowadzać do szkoły oraz do przedszkola. Dzieci przed powrotem do placówki powinny być poddane kontroli np. w przychodni przez lekarza pediatrę lub medycyny rodzinnej.

Jednocześnie dyrektor ZSP 21 podkreśla, że dzieci z objawami innych chorób (m.in. katar, kaszel, podwyższona temperatura, ból głowy, wysypka) również nie powinny brać udziału w zajęciach dydaktycznych oraz wychowawczo - opiekuńczych. Warto w takich przypadkach rozważyć konsultację medyczną.

Liczę na Państwa współpracę w tym zakresie w trosce o zdrowie i dobre samopoczucie wszystkich dzieci uczęszczających do Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 21.
 
Edyta Krajewska - dyrektor ZSP 21