Wycieczka do Zamku w Mosznej

28 listopada klasy 2g i 3d przeniosły się do świata robotów oraz magii podczas wyjazdu do Zamku w Mosznej. Uczniowie zwiedzili Fabrykę robotów, gdzie mogli zobaczyć repliki postaci z filmów science fiction i porozmawiać z ich twórcą. Po tym spotkaniu uczestnicy wyjazdu przenieśli się do magicznego świata czarodziejów i w otoczeniu zamkowych komnat, podziemnych korytarzy oraz ukrytych przejść poznawali historię zamku. Dowiedzieli się między innymi, że ma on 99 wież i 365 pomieszczeń, poznali niektóre z nich oraz tajemnice znane tylko nielicznym. Podczas zwiedzania dzieci wcieliły się w rolę adeptów Szkoły Magii, którzy w czarnych szatach musieli toczyć pojedynki, rozwiązywać zagadki, tworzyć eliksiry i poddać się magicznym zaklęciom. Wycieczka sprzyjała dobrej zabawie, integracji, a przede wszystkim rozwijała wyobraźnię uczniów.

Wioletta Andruszków

Kamila Podsiadlik