Prelekcja dotycząca odpowiedzialności prawno-karnej nieletnich.

11 czerwca, odbyły się prelekcje dotyczące odpowiedzialności prawno-karnej nieletnich. Swoją wiedzą dzielił się insp. Wojciech Bajorek z Oddziału Patrolowo-Prewencyjnego Straży Miejskiej we Wrocławiu. Nasi ósmoklasiści usłyszeli dlaczego i po co warto mieć przy sobie dokument tożsamości, czym jest władza rodzicielska oraz gdzie wprowadzić ważne informacje do smartfona, celem ułatwienia pracy jednostkom ratunkowym. Kiedy i za co odpowiadają prawnie, jakie mają obowiązki oraz prawa. Był czas na solidną dawkę wiedzy oraz miejsce na pytania.

Dzisiejsze spotkania były ostatnimi w tym roku szkolnym. Insp. Wojciech Bajorek opowiadał naszym przedszkolakom o Straży Miejskiej i podstawach bezpieczeństwa w domu i poza nim. Uczniowie klas 1-3 usłyszeli m.in. o bezpieczeństwie w drodze do szkoły, kim jest "obca osoba" i co zrobić, żeby nie paść jej ofiarą. Starsi uczniowie wzbogacili swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa na drodze (jako rowerzyści, piesi) oraz cyberprzemocy.

Ewa Lamberska