Mikołajkowe warsztaty fistballowe

Ze strony www.wroclawskiszs.pl

Za nami już 6 warsztaty Fistballowe w tym roku. Tym razem skierowaliśmy je do dzieci z klas 4-6. W Szkole Podstawowej nr 32 im. 100 - lecia Niepodległości Polski we Wrocławiu gdzie odbywały się warsztaty spotkało się ponad 60 uczniów wrocławskich placówek. Otwarcia dokonali: Pan Bohdan Aniszczyk - przewodniczący Wrocławskiego Szkolnego Związku Sportowego, który aktywnie uczestniczył w warsztatach z dziećmi, Pan Bogdan Zawisza - Skarbnik Wrocławskiego Szkolnego Związku Sportowego, Pani Anna Warecka-Liebner - vice Dyrektor SP 32 oraz Pani Aneta Kołoszyńska przedstawiciel Instytutu Rehabilitacji Medycznej i Sportowej. Warsztaty prowadzone przez reprezentantkę Polski Kingę Guszczę rozpoczęły się od wspólnej rozgrzewki. Następnie dzieci poznały zasady i ćwiczyły podstawowe elementy występujące w dyscyplinie Fistball. Na sam koniec organizatorzy zorganizowali mini spotkania. Dla uczniów była to dyscyplina alternatywna do codziennych lekcji wychowania fizycznego i mimo, że wielu z nich dopiero pierwszy raz spróbowało swoich sił w Fistballu zgodnie przyznali, że chętnie jeszcze zagrają w tą dyscyplinę. Naszym partnerem wszystkich warsztatów był Instytut Rehabilitacji Medycznej i Sportowej, który badał uczniów pod względem wad postawy.