Grupa 7 poznaje zawody

- W piątek w naszej grupie gościliśmy pana Łukasza Tyca, inżyniera budownictwa, który opowiedział nam o swojej pracy. Dzieci dowiedziały się jak dawniej wyglądała praca projektanta i na czym polega dzisiaj.

W trakcie zajęć zapoznaliśmy się z rysunkiem technicznym różnego rodzaju i jego oznaczeniami. Rozpoznawaliśmy na projektach znane nam elementy- określaliśmy piętra, nazywaliśmy pomieszczenia, szukaliśmy okien, schodów itd. . Dowiedzieliśmy się też co jest ważne przy rozpoczęciu budowy domu oraz tworzyliśmy w programie własny grupowy wieżowiec. Dzieci zapoznały się z przedmiotami używanymi podczas pracy w biurze projektowym i na budowie - zmierzyliśmy salę mierząc ją krokami, następnie dalmierzem zweryfikowaliśmy nasze obliczenia; policzyliśmy ilość osób w sali wykorzystując numerator.

Na koniec zajęć przedszkolaki wcieliły się w inżynierów i pod okiem naszego gościa stworzyły swoje konstrukcje.

Judyta Zając