Co u nas słychać ? Klasa 1c - świetlica

Świetlica Klasa 1c

Co u nas słychać?

Zajęcia zdalne upłynęły w klimacie świątecznym. Poznaliśmy tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe, oglądaliśmy prezentacje multimedialne o tradycjach i zwyczajach świątecznych. Słuchaliśmy i śpiewaliśmy kolędy oraz pastorałki, wykonaliśmy łańcuchy i inne ozdoby świąteczne, a także kartki z życzeniami. Bawiliśmy się przy łamigłówkach, kolorowankach i puzzlach on-line, rozwiązywaliśmy ,, Krasnalkowe sudoku'', uczyliśmy się piosenek ,,Pani Zima'' oraz ,,To Mikołaj'', odgadywaliśmy zagadki zimowe i świąteczne oraz ubieraliśmy wirtualną choinkę. Poznaliśmy treść bajek ,,Mikołaj Przypadek i lotniczy wypadek'' oraz ,,Skąd Święty Mikołaj bierze prezenty''.

Aktualnie w klasie 1c odbył się cykl zajęć pod hasłem Bezpieczne zabawy i sporty zimowe. Dzieci wysłuchały opowiadań edukacyjnych z cyklu Bezpieczne dziecko m.in.:

,,Z zimnem nie ma żartów'', ,,Pani Zima'', ,,Zima, lód i łyżwy'' oraz ,,Pechowa ślizgawka'', oglądały filmy edukacyjne na temat bezpieczeństwa podczas zabaw i sportów zimowych.

Przed wykonaniem prac plastycznych dzieci obejrzały film Jak powstaje śnieg,, oraz słuchały kompozycji Antonio Vivaldiego ''Zima'' z cyklu Cztery pory roku.

Wykonaniu zimowych obrazków towarzyszyły poznane piosenki m.in. ,,Pani Zima''.

Ostatnim tematem był Karnawał - oglądaliśmy prezentacje i filmy m.in. Karnawał w Rio oraz w Wenecji. Przygotowywaliśmy się do balu karnawałowego w szkole. Było to wykonanie ozdób i masek, słuchanie opowiadania edukacyjnego ,,Nie każdy musi być duszą towarzystwa''.

Poza tym spędzaliśmy czas na świeżym powietrzu, graliśmy na boisku w piłkę, bawiliśmy się w berka.

Opracowała: Dorota Bagińska