Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.

 

 Co roku, na przełomie  listopada i grudnia, w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet, pn. Góra Grosza.

Celem na który zbierane są  drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Głównym organizatorem tej akcji jest Towarzystwo Nasz Dom. Nasza Szkoła postanowiła wziąć udział w tegorocznej, XIX  edycji. Za akcję na terenie szkoły odpowiada świetlica szkolna i Samorząd Uczniowski. Akcja trwa od 26.11.2018 do 02.01. 2019 r. Skarbonki ustawione są w pięciu miejscach: świetlica różowa, świetlica niebieska, portiernia, biblioteka, pokój nauczycielski.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w zbiórce  „jednogroszówek”!

organizatorzy: Beata Więcław – Jasik, Joanna Szalwa- Siewierska