W związku ze zbliżającą się rocznicą 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, w dniu 29.10.2018 r. w klasie 4a, 8a i 8b zajęcia z historii poprowadził pan Kamil Borecki, doktorant Instytutu Historycznego UWr oraz przewodnik w Centrum Historii Zajezdnia. Tematem zajęć było przedstawienie dzieciom najważniejszych wydarzeń i postaci związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Dodatkowo uczniowie dowiedzieli się, dlaczego świętujemy ten dzień właśnie 11 listopada oraz jak kształtowały się granice II RP.

Cele lekcji:

– poznanie postaci i wydarzeń o doniosłym znaczeniu dla kształtowania polskiej tożsamości kulturowej,

– przedstawienie najważniejszych aspektów dotyczących odzyskania przez Polskę niepodległości,

– kształtowanie postaw patriotycznych wśród młodzieży.