W dniu 24.10.2018 klasy 1a, 1b i 1c uczestniczyły w spotkaniu z Panią Policjant w ramach akcji Bezpieczna droga do szkoły. Pani Policjant mówiła o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły, omówiła zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym oraz jak należy poruszać się po chodniku, prawidłowo przechodzić przez jezdnię, korzystać z sygnalizacji świetlnej, jeździć rowerem, jak również podróżować samochodem.  Następnie uczniowie wraz  nauczycielami i policjantką udali się na przejście dla pieszych gdzie odbyły się praktyczne ćwiczenia na pasach. Pani policjantka pomagała przechodzić przez jezdnię i dbała, aby każde dziecko w prawidłowy sposób reagowało na drodze. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali dużo pytań oraz dzielili się doświadczeniami. Spotkanie przyczyniło się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych oraz bezpiecznych wśród dzieci.