Poniedziałek, 25 czerwca

Pierwszy dzień Półkolonii to czas spotkań i nowych znajomości. A tych nie brakowało ponieważ w  grupach spotkały się dzieci m.in. z:  SP 32, SP 34, SP 17, SP 9 i innych. Na Półkolonii spotkali się również koledzy z podwórka! Po zajęciach integracyjnych przyszedł czas na rywalizację i zabawę  w sportowym stylu w trakcie Festynu Trenera Osiedlowego. Dzieci miały okazję wziąć udział w rozgrywkach sportowych przygotowanych przez  trenerów osiedlowych. Królowała oczywiście piłka nożna w różnej formie. Do „Piłkarzyków ”  też jak zwykle  ustawiła się kolejka.  Po obiedzie część  dzieci stawiała pierwsze kroki w tenisie ziemnym.

 

 

 

 

 

Wtorek, 26 czerwca

I nadszedł czas zabawy. Pokonując przeszkody komunikacyjne ( czyli gigantyczne korki) dotarliśmy do sali zabaw. I się zaczęło! Takie zajęcia to wielka frajda. Każdy znalazł coś dla siebie w kolorowej przestrzeni pełnej labiryntów, zjazdów, przejść, przeszkód itd. Część czasu przeznaczyliśmy też na kreatywne działanie: wyobraźnia i glina to musiało przynieść efekty! Popołudnie z klockami konstrukcyjnymi to również był niezła frajda ale też wyzwanie.

                 

Środa , 27 czerwca

Środa na półkoloniach minęła pod znakiem wody. Dzieci  miło spędziły czas podczas kąpieli i zabawy w Aquaparku.

Po południu zamienili się w małych naukowców i przeprowadzili eksperymenty chemiczne. Dowiedzieli się między innymi: czego boi się majeranek, czym jest napięcie powierzchniowe, a także –jak zrobić kolorową tęcze na mleku.

Czwartek,  28 czerwca

Zapowiedź deszczu nie zniechęciła do wyjazdy na wycieczkę za miasto. Wioska indiańska, a w niej zajęcia terenowe i warsztaty plastyczne to propozycja na czwartkowe przedpołudnie.

Deszcz z czasem przestał padać i można było w pełni wykorzystać możliwości tego miejsca. Po wykonaniu wszystkich zadań wyznaczonych przez Indian przyjemnie było pobawić się ze zwierzątkami czy udawać żeglarzy na drewnianych konstrukcjach w kształcie statku. W pokojowych barwach – z wymalowanymi twarzami – wróciliśmy do Wrocławia.

Piątek,  29 czerwca

W piątek uczestnicy Półkolonii mieli kolejne zajęcia sportowe z tenisa ziemnego . Potem udali się do kina, gdzie oglądnęli film „Bella i Sebastian 3”. Upalny dzień miło było spędzić z bohaterami filmu w scenerii zaśnieżonych Alp.  Po obiedzie dzieci poznały takie gry jak: piłkarzyki, statki oraz łapki. Na zakończenie dnia wspólnie z wychowawcami podsumowali półkolonie i podzielili się swoimi planami na dalszy ciąg wakacji.

Tym, z którymi się nie spotkamy na kolejnym turnusie życzymy WSPANIAŁYCH WAKACJI !