Uczniowie kl. I d  naszej SP 32 wzięli udział w cyklu warsztatów pt. „Zamieszkaj w Radiu”.

Cykl rozpoczął się krótką rozgrzewką, czyli wycieczką po muzeum Radia Wrocław, studiach emisyjnych Radia Wrocław i Radia RAM. Dzieci zapoznały się z historią radia i Wrocławia. Miały okazję zobaczyć „od kuchni” pracę dziennikarza i reportera radiowego. Pracowały w prawdziwym studiu nagraniowym i pod okiem najlepszych dziennikarzy Radia Wrocław zaczęły przygodę z mikrofonem: opowiadały o sobie, przeprowadzały wywiady, konstruowały informacje radiowe, nagrywały reportaż i słuchowisko.

Cel warsztatów:

• zdobywanie umiejętności autoprezentacji, wystąpień publicznych i pracy z mikrofonem
  • rozwijanie umiejętności posługiwania się nowoczesnymi technologiami informacyjno komunikacyjnymi, w tym także wyszukiwania,tworzenia i korzystania z informacji;
  • rozwijanie umiejętności pracy w zespole

Słuchowisko nagrane przez uczniów kl 1 d w Radiu Wrocław pt. „Duch z Grabiszynku”

Na koniec każdy uczestnik otrzymał CERTYFIKAT UDZIAŁU W WARSZTATACH który pozostał miłym wspomnieniem dobrze spędzonego czasu na warsztatach.

Agnieszka Dziekan