We czwartek najmłodsi uczniowie klas I naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej. Podczas pierwszej części uroczystości dzieci wysłuchały bajki o Kocie w butach przygotowaną przez Magdalenę Filip z kl. 7B. Po wysłuchaniu bajki dzieci powitały gościa specjalnego Panią Książkę, w postać, której wcieliła się Kamila Kobylańska z kl.7B.

Pani Książka przekazała dzieciom jak należy postępować z jej stronami, a następnie dzieci mogły pochwalić się swoją wiedzą na temat poszanowania książek. Potem w towarzystwie Czerwonego Kapturka, Kota w Butach oraz niezawodnych Elfów dzieci odpowiadały na bajkowe zagadki. Na zakończenie nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, wszyscy zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało zakładkę do książki oraz słodki poczęstunek.

Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

                                                                                                                Joanna Dziedzic

                                                                                                          Bibliotekarz