Cele wycieczki i spotkania:

  • Zapoznanie z zadaniami podchorążych przygotowujących się do pełnienia zawodu żołnierza.
  • Przybliżenie uczniom etosu żołnierza.

W ramach przygotowań do nadania naszej szkole w przyszłym roku imienia „100 lecia Odzyskania Niepodległości” 11 czerwca najmłodsze dzieci z kl. 0 a wybrały się do Akademii Wojsk Lądowych, gdzie pod opieką jednego z podchorążych przyglądała się życiu i szkoleniu przyszłych oficerów. Uczniowie mieli okazję obejrzeć musztrę w wykonaniu podchorążych drugiego roku, pilotowali również wojskowego drona, przyglądając się jak działa kamera termiczna, jednak największym uznaniem wśród najmłodszych uczniów cieszyło się urządzenie szkolno-treningowe „Śnieżnik”, gdzie uczniowie mogli ćwiczyć strzelanie z różnych rodzajów broni.

18 czerwca odwiedził nas porucznik Kamil Dwornicki służący w 10 Brygadzie Logistycznej w Opolu, dzięki wizycie mogliśmy poznać zadania żołnierzy związane z bezpieczeństwem i obronnością Państwa, obejrzeć pokaz fotografii przedstawiających sprzęt jakim dysponuje wojsko oraz uzyskać odpowiedzi na wiele nurtujących uczniów pytań. Porucznik Dwornicki przyniósł ze sobą różne rodzaje mundurów oraz liczne elementy wyposażenia każdego żołnierza, które uczniowie z przyjemnością testowali. W czasie spotkania każdy uczeń miał okazję samodzielnie( z drobną pomocą naszego gościa) przy pomocy krzesiwa rozpalić ogień.

Spotkanie wywołało wiele emocji i dało uczniom dużą porcję wiedzy jak również dobrej zabawy.

Bardzo dziękujemy za wizytę.

Krystyna Winnicka