Najmłodsi uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zaprezentowania swoich talentów aktorskich podczas Przeglądu Teatralnego, który odbył się dn. 28.06.2018r.

Rozpoczęliśmy układem choreograficznym do utworu „Piraci z Karaibów” przygotowanym przez kółko teatralne prowadzone przez Panią Dorotę Szefner. Następnie zaprezentowała się zerówka. Klasa 0A przygotowała dla nas inscenizację wierszy „Rzepka” Juliana Tuwima oraz „Na straganie” Jana Brzechwy.

Uczeń klasy 3C Adam Górka uświetnił imprezę swoją wspaniałą recytacją wiersza „Dziura Dziumdzia” Hanny Niewiadomskiej.

Kolejnym punktem programu było przedstawienie zatytułowane „Porady wróżki Dobrej Rady” przygotowane przez klasę 3C (19 uczniów), 3B (2 uczennice) oraz 1A (3 uczniów) – dzieci należące do kółka teatralnego.

Na końcu zaprezentowała się klasa 1B w inscenizacji pt. „Kto ma olej w głowie”.

Zaprosiliśmy na nasze aktorskie zmagania wszystkie dzieci przebywające w świetlicy szkolnej po lekcjach, co im z pewnością umiliło i uatrakcyjniło czas.

Całość przedsięwzięcia przygotowały panie: Krystyna Winnicka-Kowalska, Anna Stryjakiewicz i Dorota Szefner.

Dorota Szefner