Uciekliśmy ze szkoły na dwa cudowne dni i było warto! 21-22 maja 2018 r. wybraliśmy się w podróż po Ziemi Kłodzkiej. Pierwszego dnia zwiedziliśmy Skansen Ginących Zawodów oraz Mini ZOO, wzięliśmy udział w pokazie wyrobu naczyń z gliny i własnoręcznie mogliśmy je wykonać. Wykorzystaliśmy samodzielnie zrobione z gliny i pomalowane miseczki jako prezent dla mam z okazji ich święta. Następnie odbyła się degustacja prawdziwego, wiejskiego, świeżo upieczonego chleba.

Kolejnym punktem programu była wyprawa w Błędne Skały. Przepiękna natura zapierała dech w piersiach. Wspaniałymi widokami podzielimy się prezentując nasze pamiątkowe zdjęcia.

Do Ośrodka Turystycznego w Stroniu Śląskim dotarliśmy bardzo zmęczeni, ale pełni wrażeń. Po takiej wyprawie kolacja smakowała wyśmienicie.

Drugiego dnia zwiedzaliśmy Jaskinię Radochowską oraz Kopalnię Złota w Złotym Stoku, a także Średniowieczny Park Technologiczny. Zdobyliśmy wiedzę na temat powstania jaskini, jej struktury oraz żyjących tam nietoperzy.

Wrażenia z Kopalni Złota są równie wspaniałe. Poznaliśmy historię kopalni, związane z nią legendy, techniki wydobywania złota, a dodatkową atrakcją był przejazd kolejką wąskotorową. Oczywiście mieliśmy czas na zakup pamiątek i wspólny posiłek, po którym udaliśmy się w drogę powrotną do Wrocławia.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Dorota Szefner