W czwartek 17.05 wyruszyliśmy na naszą pierwszą grupową wycieczkę.  Od rana dało się czuć atmosferę wyjazdu. Dzieci z dumą opowiadały o swoich przygotowaniach do wyjazdu, zapakowanych plecakach i specjalnych akcesoriach na deszcz.

Pomimo ulewy, która spotkała nas przy wyjściu z przedszkola udało nam się spokojnie dotrzeć autokarem do celu podróży. Odśpiewywana przez dzieci piosenka (” Słoneczko nasze rozchmurz buzie, bo nie do twarzy ci w tej chmurze, słoneczko nasze rozchmurz się, maszerować z tobą będzie lżej”) zapewniła nam dalszą sprzyjającą pogodę. Odwiedziliśmy wrocławskie ZOO, które dostarczyło nam wiele radości! W trakcie krótkiej wycieczki udało nam się być w dżungli, na Saharze, w podwodnym Oceanie a także w wiejskiej zagrodzie. Dzieci z zaciekawieniem obserwowały zwierzęta, poznawały ich środowisko życia oraz zapamiętywały nazwy nowopoznanych gatunków. W drodze powrotnej niektórzy korzystali z okazji do popołudniowej drzemki i regenerowali siły po tej wspaniałej, przeżytej wspólnie przygodzie.

Judyta Zając