Cel i założenia programowe wycieczki:

  • Wzbogacenie wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata.
  • Zapoznanie z warunkami życia zwierząt mieszkających w ZOO.
  • Obserwacja przystosowania się zwierząt do życia w różnych środowiskach.

W ubiegły poniedziałek grupa 0 a wybrała się na wycieczkę do wrocławskiego zoo. Szczególnie dokładnie eksplorowanym obszarem było afrykarium. W czasie niezwykłej podróży do świata zwierząt przedszkolakom towarzyszyła pani przewodnik, która znała mnóstwo ciekawostek z życia spotykanych po drodze zwierzaków. Dzieciaki poznały wiele zwierząt, jedne budziły zachwyt, a inne grozę, po drodze przedszkolaki spotkały między innymi sympatyczne, choć groźne, hipopotamy o muzycznych imionach Zumba, Rumba i Samba oraz wspaniałego i dostojnego żółwia Stefana, wielką płaszczkę o imieniu Lord Vader oraz całe mnóstwo kolorowych rybek do złudzenia przypominających rybkę Dory.

Wycieczka była bardzo udana, a dzieciakom towarzyszyły wielkie emocje.