4 kwietnia 2018r. odbyło się spotkanie uczniów klasy 7a z panem profesorem Leszkiem Kwiecińskim, pracownikiem Instytutu Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Wrocławskiego, a na co dzień tatą Alicji i Barbary, uczennic naszej szkoły.

W czasie spotkania pan profesor opowiedział młodzieży o historii Europy, jej wielokulturowości i różnorodności, wspólnej historii,  a także o początkach współpracy europejskiej            i jej funkcjonowaniu w obecnym kształcie.

Klasa 7a miała również okazję pracować w kilkuosobowych zespołach, w których rozważała m.in. pytania: czym jest nich Europa i Unia Europejska, z czego Polacy mogą być dumni, co wnoszą do wspólnoty europejskiej.

Wkrótce młodzież będzie miała kolejną okazję do pogłębienia swoje wiedzy na temat Europy, ponieważ przed nimi wizyta i lekcja w Domu Europy.

 

Milena Lis