Spotkanie ze strażakiem wieńczyło cykl zajęć pod hasłem „Każdy może zostać bohaterem”. We wtorek 6 lutego 2018r. gościliśmy w naszej klasie Pana Damiana Górkę, który reprezentuje Państwową Straż Pożarną. Ugruntowaliśmy swoją wiedzę na temat zasad bezpieczeństwa, utrwaliliśmy znajomość numerów alarmowych oraz umiejętność udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dowiedzieliśmy się, co należy robić i jakie cechy posiadać, aby zostać dzielnym strażakiem. Rozmawialiśmy o właściwym zachowaniu podczas sytuacji zagrażających naszemu zdrowiu i życiu, o zasadach ewakuacji i zgłaszaniu wypadków. Otrzymaliśmy mnóstwo materiałów edukacyjnych o bezpieczeństwie, wspaniały kalendarz strażacki, plany lekcji w kształcie wozu strażackiego oraz składankę papierową również w postaci wozu strażackiego. Nasze spotkanie zakończyło się podziękowaniami i wspólną fotografią.

Klasa 3C – wychowawca Dorota Szefner