„Czytanie dzieciom i ograniczenie korzystania z mediów elektronicznych to najlepsza inwestycja w ich przyszłość”
(Jim Trelease)
        W grupie 4 rozpoczęliśmy spotkania z Rodzicami w ramach akcji: Czytanie na dywanie. O tym, jak ważne
w rozwoju dziecka jest czytanie każdy z nas powinien pamiętać. Czytając dzieciom wspieramy ich rozwój psychiczny, intelektualny oraz społeczny. Czytanie rozwija wyobraźnie, zaspokaja potrzeby emocjonalne, uczy języka, rozwija słownictwo, uczy myślenia, poprawia koncentracje, ćwiczy pamięć, uczy odróżniania dobra od zła, kształtuje nawyk czytanie i zdobywania wiedzy.
          12 stycznia nasza grupę odwiedziła mama Oli. Wszyscy razem usiedliśmy na dywanie i z ogromnym zaciekawieniem słuchaliśmy pięknej bajki, pt. „Dziadek do orzechów”. Bajka wszystkim bardzo się podobała.
Pamiętajmy, ze czytając dziecku dajemy mu największy dar, jakim jest poświęcony czas, uwaga oraz nasze zaangażowanie .
Hanna Popiel