Świąteczne przygotowania w gr. V

Grudzień to wyjątkowy czas, w którym przygotowujemy się do Świąt, spotkań z najbliższymi oraz pielęgnujemy rodzinne tradycje. Dzieci z gr. V w trakcie tego miesiąca uczestniczyły w zajęciach przygotowujących ich do tych pięknych chwil.

6.12 odbyło się spotkanie ze św. Mikołajem, w trakcie którego dzieci zaprezentowały piosenkę “Mikołaj, Mikołaj…” oraz otrzymały upominki. W kolejnych dniach czas zapełniały “świąteczne przygotowania”. Wspólnie piekliśmy i ozdabialiśmy pierniczki, które następnie zawisły na naszej przedszkolnej choince. Zapoznawaliśmy się także z tradycjami i zwyczajami panującymi w naszych rodzinach, związanymi z przeżywaniem Świąt Bożego Narodzenia. 19.12 w trakcie uroczystych zajęć składaliśmy sobie życzenia oraz zastanawialiśmy się czego chcielibyśmy aby nam życzono.

Judyta Zając

Krystyna Nycz