12 grudnia w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 21 gościliśmy wspaniałych tancerzy. W pięknych strojach, przy wspaniałej muzyce zapoznali oni uczniów klas 4 i 7 z europejskimi tańcami. Po reakcjach publiczności można śmiało stwierdzić, że pokaz był w pełni udany.

A tak o pokazie napisała uczennica naszej szkoły.

12 grudnia 2017r. tancerze Zespołu Pieśni i Tańca Wrocław zaszczycili swoją obecnością uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 21 we Wrocławiu. W szkolnej hali sportowej zaprezentowali uczniom najpiękniejsze polskie tańce narodowe, między innymi: poloneza, mazura i krakowiaka. Wychowankowie mieli okazję przyjrzeć się strojom z różnych regionów oraz okresów w historii naszego kraju. Szczególną uwagę przykuły przepiękne, granatowe mundury i zwiewne, długie suknie z okresu Księstwa Warszawskiego oraz wielobarwne spódnice, które tancerki miały na sobie w czasie skocznego krakowiaka. Uczniowie poznali tradycje związane z polskimi tańcami narodowymi i ich historię. W końcowej części prezentacji sami mogli dać się porwać dostojnemu rytmowi poloneza, szybkiemu tempu mazura i wesołemu oberkowi.

Dominika Batóg, klasa 7a