Dnia 14.11.2017r. w grupie 4 obchodziliśmy Dzień Czystego Powietrza. W tym dniu odbyły się zajęcia propagujące postawy proekologiczne. Bardzo ważne jest, aby już od najmłodszych lat wprowadzać dzieci w tą właśnie tematykę. Dzień rozpoczął się od zabaw dydaktycznych, które uświadomiły dzieciom, że powietrze jest niezbędne do życia. Następnie dzieci dowiedziały się co powoduje zanieczyszczenia powietrza, jaki wpływ na środowisko ludzi i zwierząt ma zanieczyszczone powietrze oraz w jaki sposób monitorowana jest czystość powietrza. Przedszkolaki poznały Atmoludki i dowiedziały się czym one się różnią i co oznaczają. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach o takiej tematyce. Wykazywały duże zainteresowanie i z zaangażowaniem wykonywały różne zadania. Na koniec mogły pokolorować atmoludki i naszą planetę ziemię.

Hanna Popiel