„ CZYTANIE NA DYWANIE”
O tym, że warto czytać dzieciom, aby wychować mądre i świadome wartości kolejne pokolenia, od wielu już lat uświadamia nas kampania „Cała Polska czyta dzieciom”. Jak wiadomo czytanie od najmłodszych lat wpływa wszechstronnie na rozwój dziecka. Nie tylko rozwija wyobraźnię, ale również ćwiczy pamięć, poprawia koncentrację, rozwija mowę, a także uczy odróżniania dobra od zła, rozwija poczucie humoru, a przede wszystkim zaspakaja potrzeby emocjonalne dziecka.
W ramach tej akcji w grupie 7 rodzice chętnie czytają swoim dzieciom ich ulubione książki w ramach popołudniowego „Czytania na Dywanie”. Dzieci bardzo lubią te spotkania, gdyż poznają nowych bohaterów książkowych i cieszą się, gdy rodzice znajdują dla nich czas i im czytają. Mamy nadzieję, że coraz więcej rodziców odważy się wziąć udział w akcji „Czytania na dywanie” i tym samym zasili grupę czytających rodziców.

Karina Rydosz