24 listopada klasa 1A wzięła udział w warsztatach „Tajemne Laboratorium Czarodzieja” w Domu Kultury Zamek w Leśnicy.

Podczas zajęć dowiedzieliśmy się, jakimi sztuczkami kierowali się niegdyś czarodzieje i czy na pewno była to magia? Odkryliśmy kilka zagadek z fizyki oraz chemii, a następnie bawiliśmy się kolorem podczas eksperymentów z cieczą fluorescencyjną. Pod koniec nasze mikstury połączyliśmy z suchym lodem i powstała niesamowita dymiąca substancja! Zajęcia odbywały się w jednym z tajemnych pomieszczeń w podziemiach zamku, które następnie zwiedzaliśmy. Dzień minął nam magicznie, a cała wycieczka była niezapomnianą przygodą, bowiem, żeby tam dojechać wybraliśmy się pociągiem Kolei Dolnośląskich!

                                                                                                                                               Agata Woźniczka​